Wychodzenie na spacer lub zakupy

Poruszyć ŚwiatReumatoidalne Zapalenie StawówMacierzyństwoOpieka nad dzieckiemWychodzenie na spacer lub zakupy

Dla kobiety chorej na RZS wyjście z wózkiem na spacer czy zakupy, podróż autobusem czy tramwajem jest trudne, a czasem niemożliwe. Nawet jazda własnym samochodem może stanowić problem – ze względu na trudności przy wsadzaniu i wyjmowaniu dziecka z fotelika. Wówczas pomoc rodziny bądź przyjaciół jest konieczna.

Również spacer z dzieckiem jest dla wielu matek problemem – ze względu na rodzaj wózka jaki ma, piętro na którym mieszka czy w jakim wieku jest dziecko. Wiele kobiet uważa, że najtrudniejszy spacer jest z większymi dziećmi, które próbują wydostać się z wózka, a matki nie zawsze są w stanie je dogonić. Dlatego najlepiej przyzwyczaić dziecko zanim zacznie wstawać do używania szelek w wózku.

obraz_174

Matki z dużymi problemami w poruszaniu się powinny zatrudnić opiekunkę do dziecka, która pomoże podczas spacerów – poprowadzi wózek, będzie bawić się z dzieckiem czy biegać za nim. Możesz też zakładać dziecku „smycz” – maluch będzie bezpieczny i będzie mógł poruszać się na większym obszarze.

Sprawdź jak „urządzony” jest plac zabaw w okolicy. Czasem inna matka, gdy bawi się z własnym dzieckiem, może dopilnować Twojego i na odwrót.

Po powrocie ze spaceru mogą Ci również pomóc starsze dzieci. Dzieci lubią czuć się potrzebne. Wyznacz im zadania zostawiając jednocześnie czas na zabawę.