Partnerzy

Poruszyć ŚwiatO portaluPartnerzy

Bibliografia

Harrison – Reumatologia, Anthony S. Fauci, Carol A. Langford, red. wyd. pol. Jacek Pazdur, Czelej, 2008. Reumatologia 2011-2012 – nowe…

Przejdź

Autorzy programu „Poruszyć świat”

Inicjator programu – firma AbbVie Polska Sp. z o.o.

Firma AbbVie Polska Sp. z o.o. pracuje nad unowocześnianiem opieki zdrowotnej dla ludzi na całym świecie. Firma tworzy innowacyjne produkty i usługi obejmujące całe spektrum opieki: począwszy od profilaktyki i diagnozowania po leczenie chorób.

Dzięki zbudowaniu znaczącej pozycji na rynku i połączeniu wysiłku w różnych obszarach działalności, firma zapewnia zintegrowane rozwiązania obejmujące szeroki zakres ochrony zdrowia.

Na szczególną uwagę zasługują produkty firmy AbbVie Polska Sp. z o.o. stosowane w leczeniu chorób reumatycznych (m.in. leki biologiczne), których świadomość społeczna jest wciąż niewielka.

 

Partnerzy programu

Rada Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka

RPZŻC powstała w marcu 1995 r. z inicjatywy lekarzy – ekspertów różnych specjalności, w tym żywienia i prewencji chorób wieńcowych. Celem RPZŻC jest upowszechnianie w polskim społeczeństwie zdrowego sposobu żywienia i stylu życia, wydawanie i dystrybucja materiałów informacyjnych na temat żywienia oraz rekomendacja zdrowej żywności obecnej na polskim rynku.

 

Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków

Stowarzyszenie powstało w 1993 roku a jego celem jest ogólnopolskie działanie na rzecz osób ze schorzeniami reumatycznymi poprzez: świadczenie wzajemnej pomocy w zakresie rehabilitacji kompleksowej, integrację społeczną, propagowanie idei zrozumienia, życzliwości i pomocy osobom potrzebującym zgodnie z wartościami chrześcijańskimi, działalność informacyjną, współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

Jego członkami są osoby nie zawsze dotknięte schorzeniami reumatycznymi. Stowarzyszenie wspólnie z Instytutem Reumatologii w Warszawie wydaje dla chorych magazyn „Złoty Środek”. Publikuje również broszury ułatwiające życie z chorobą.

 

List poparcia profesora Piotra Wilanda

obraz_169Wieloletnia praktyka lekarska oraz funkcja Konsultanta Krajowego w dziedzinie reumatologii pozwalają mi holistycznie spojrzeć na problemy osób z chorobami reumatycznymi. Z doświadczenia wiem, że często samo leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanego efektu, dlatego tak ważne jest zapewnienie chorym kompleksowej opieki zespołu terapeutycznego oraz pomocy specjalistów.

 

Mając na uwadze istniejące potrzeby – z ogromnym przekonaniem popieram program społeczno-edukacyjny „Poruszyć świat”, który zakłada całościowe wsparcie dla osób z RZS, a także ich bliskich. Program jest odpowiedzią na wiele oczekiwań, których ze względu na ograniczone możliwości publicznej służby zdrowia, nie jesteśmy w stanie spełnić w takim rozmiarze, w jakim jest to konieczne.

 

Liczę, że zawarte na stronie www.poruszycswiat.pl informacje dotyczące leczenia, rehabilitacji, diety w RZS, spraw socjalnych oraz wsparcie psychologiczne – stanowić będą praktyczne wskazówki jak radzić sobie w codziennym życiu z tą chorobą. Cieszy mnie fakt, że planowane działania programowe są kompleksowe i obejmują również bezpośrednie spotkania specjalistów z chorymi w szpitalach, co z pewnością stanowić będzie znaczące wsparcie dla pacjentów a zarazem środowiska medycznego.

 

„Poruszyć świat” to pierwszy w Polsce, tak wszechstronny program. Jestem pewien, że dostarczy on wiele cennych wiadomości nie tylko osobom cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów, ale również pomoże zwrócić uwagę środowiska medycznego na inne możliwości skutecznej terapii.

 

Prof. dr hab. Piotr Wiland

Prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego

obraz_170