Idea portalu

Poruszyć ŚwiatIdea portalu

Brak powiązanych artykułów

Portal Poruszyć świat dedykowany jest chorym cierpiącym na choroby reumatyczne, takie jak: reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), lekarzom reumatologom i pielęgniarkom z oddziałów reumatologicznych.

Celem portalu edukacyjnego jest wsparcie chorych i ich rodzin w zakresie informacji o chorobie oraz możliwościach jej leczenia, w tym leczenia biologicznego, a także ułatwienie dostępu do opieki specjalistów zapewniających kompleksową terapię. Dążymy do tego, aby chorzy odzyskali wiarę w siebie, a ich najbliżsi wiedzieli, jak postępować z chorobą i byli w pełni jej świadomi.

Ponieważ eksperci podkreślają, że w przypadku RZS nie wystarcza jedynie leczenie farmakologiczne. Opieka nad chorym powinna uwzględniać wieloaspektowe, często indywidualne podejście do terapii, a więc pomoc rehabilitanta, psychologa, dietetyka, żywieniowca, specjalisty do spraw socjalnych.

Za pośrednictwem strony internetowej www.poruszycswiat.pl chorzy będą mogli skorzystać z umieszczonych na niej porad specjalistów oraz dowiedzieć się więcej o samym leczeniu.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte na stronie internetowej portalu edukacyjnego Poruszyć Świat odpowiedzą na wiele pytań, które zadają sobie osoby chore, a także, że przełoży się to na lepsze wyniki leczenia, szybszy powrót do zdrowia i sprawności. Pragniemy, żeby portal Poruszyć Świat poruszał świat pacjentów i świat medyczny oraz wpływał na wzrost świadomości o chorobach reumatycznych i sposobach ich leczenia. Chcemy, aby osoby mające RZS mogły cieszyć się pełnią życia, spełniać marzenia i realizować swoje plany, aby odzyskały motywację do działania, aktywnego spędzania czasu i skupiania się na tym, co sprawia im radość.