Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup

Poruszyć ŚwiatAkcje i kampanieŻyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup

Nie odwracaj się plecami od bólu – masz zadanie Biegiem Poruszyć Świat!

W ramach akcji „Poruszyć świat”, mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenia odbywające się podczas VI Krajowych Spotkań Reumatologicznych w…

Przejdź

logo-szanuj

 

 

 

 

„Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” to akcja społeczna realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Chorych na ZZSK i Osób Ich Wspierających. Ma ona na celu edukowanie społeczeństwa, czym jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) i jak ważna jest wczesna diagnoza tego schorzenia.

Zadbaj o kręgosłup podczas Biegu Powstania Warszawskiego

Bieg Powstania Warszawskiego cieszący się ogromną popularnością wśród ludzi młodych
i aktywnych fizycznie jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi, że ZZSK może dotyczyć właśnie ich. Młodzi ludzie często bagatelizują pierwsze symptomy ZZSK mylnie kojarząc je
z siedzącym trybem życia czy fizycznym przeciążeniem.  Aby wspomóc wczesną diagnostykę tego schorzenia w dniu 26 lipca podczas Biegu Powstania Warszawskiego na terenie Stadionu Polonii w godz. od 16 do 21 będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą i reumatologiem. Szukaj namiotu z logiem akcji Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup.

Wspólny trening biegaczy z chorymi na ZZSK

Każdy z nas wie jak ważna w życiu jest aktywność fizyczna. Chcemy czuć się dobrze, a ruch korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Pamiętając o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób zdrowych poprzez akcję Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup chcemy także informować, że dla chorych może być ona jeszcze ważniejsza, ponieważ odgrywa ona kluczową rolę w zapobieganiu ich niepełnosprawności. Dlatego pragniemy połączyć ideę biegania z aktywnością fizyczną dla osób z ZZSK. Wierzymy, że dla chorych możliwość wspólnej rozgrzewki z biegaczami i udział w biegu będzie motywująca do przezwyciężenia objawów choroby ze strony narządu ruchu.

 

Specjalna edycja treningu przygotowującego do Biegu Powstania Warszawskiego z blokiem ćwiczeń na kręgosłup odbędzie się 24 lipca w Parku Rozbrat. Zbiórka o godz. 19.00 przed budynkiem Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (dawny WOSiR).

 

Więcej informacji na temat ZZSK znajdziesz tutaj. Pobierz także „Zestaw ćwiczeń dla pacjentów z ZZSK”. Poradnik powstał we współpracy lekarza reumatologa i rehabilitanta, którzy opracowali gotowy zestaw ćwiczeń z instruktażem. Chorzy na ZZSK znajdą w poradniku ćwiczenia poprawiające ruchomość kręgosłupa, wzmacniające siłę mięśniową oraz ogólną sprawność organizmu.

 

ZZSK_300_big