Nie odwracaj się plecami od bólu – masz zadanie Biegiem Poruszyć Świat!

Poruszyć ŚwiatAkcje i kampanieNie odwracaj się plecami od bólu – masz zadanie Biegiem Poruszyć Świat!

Kampania RZS: Dołącz do działania

Idea kampanii RZS: Dołącz do działania, aby lepiej zrozumieć reumatoidalne zapalenie stawów   Podstawowym celem badania zrealizowanego w ramach kampanii…

Przejdź

W ramach akcji „Poruszyć świat”, mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenia odbywające się podczas VI Krajowych Spotkań Reumatologicznych w dniach 22-24 września we Wrocławiu. W piątek 23 września, w Parku Szczytnickim odbędzie się event edukacyjny oraz IV Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, a stałym partnerem wydarzenia – portal edukacyjny www.poruszycswiat.pl.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy pacjentów cierpiących na choroby zapalne stawów i uświadomienie z jakimi ograniczeniami ci pacjenci spotykają się każdego dnia. W ramach trwającej kampanii „Nie odwracaj się plecami od bólu” w namiocie edukacyjnym będą dostępne także materiały dotyczące przyczyn bólu pleców, który może być objawem zapalnej choroby reumatycznej takiej jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. W ramach kampanii został opracowany i udostępniony na stronie www.kiedybolaplecy.pl Kwestionariusz Objawów, pomagający rozpoznać pierwsze objawy choroby, z którym każdy  chętny będzie mógł się zapoznać w czasie trwających  przed biegiem konsultacji medycznych.

Docierając do możliwie najszerszego kręgu odbiorców, chcemy podnieść wrażliwość społeczną na problemy osób chorych i pokazać, że reumatologia to jedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie.

W miejscu wydarzenia zostanie ustawiony namiot „Poruszyć świat”, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych prowadzonych przez lekarzy specjalistów oraz otrzymać informację na temat zapalnych chorób reumatycznych. Uczestnicy będą mieli okazję, by  osobiście doświadczyć, jak wielką trudność sprawia pacjentom cierpiącym na RZS, ZZSK, ŁZS i MIZS wykonanie najprostszych codziennych czynności. Każdy, kto pojawi się w Parku Szczytnickim, zakładając specjalne rękawice ograniczające ruchy stawów, będzie mógł spróbować wykonać najprostsze codzienne czynności i poczuć z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień chorzy na zapalne choroby reumatyczne.

Zwieńczeniem akcji będzie IV Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, który rozpocznie się w piątek, 23 września o godzinie 18.00. Uczestnicy mają do wyboru bieg na dystansie 5 km lub marsz z kijkami nordic walking na dystansie 2,5 km. Celem biegu i nordic walking jest popularyzacja zdrowego trybu życia i upowszechnianie zdrowego stylu życia i walki z chorobą. Rejestracja wszystkich chętnych odbywa się drogą elektroniczną. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej http://zapisy.sts-timing.pl/42/. Marsz poprowadzą licencjonowani instruktorzy. Kije do nordic walking zapewni organizator.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w akcji „Poruszyć świat”.

Zapewniamy wspaniałą atmosferę i mnóstwo pozytywnych emocji.

Nie odwracaj się plecami od bólu – Porusz świat – Dołącz do biegania!

Organizatorem akcji i biegu jest: Polskie Towarzystwo Reumatologiczne

Partnerem akcji jest portal edukacyjny www.poruszycswiat.pl.
Wydarzenie wspiera firma AbbVie Polska.